Köszöntjük a BÚZAMAG KÖZÖSSÉG oldalán!

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mi az ami a legjobban megfogott az Eszter kurzuson?

Tudatosult bennem, hogy igen Isten minket szabadságra teremómtett és hogy mennyire visszaélek az általa felkínált szabadsággal. Ezért sokszor bánom ezt a nagy szabadosságot, és kérem, hogy adja vissza a szabadságomat es hozza el a szívembe a reményt és bocsássa meg az én visszaélésemet.

Nagyon megfogott, hogy igenis nem értek egyet a bűnnel, de nem ítélkezem a bűnös ember fölött, azonosulok az ő bűnével, megpróbálom átélni amiben az illető ember benne van, a szívemben hordozom, és így állok Isten elé közbenjárni és bocsánatot kérni. Elfogadom a tényt, átölelem és szeretem a bűnös embet, meg akarom érteni, nem csak akkor ha esetleg olyan bűnöket követ el amiket én már számtalanszor elkövettem, mert akkor egyértelmű, hogy megértem, de ha sokkal súlyosabb bűnökben van, akkor sem ítélkezem fölötte.

Megérintett nagyon, hogy Jézus a tökéletes közbenjáró, és ki tudtam mondani „Atyám bocsáss meg nekik, mert nem tudják mit cselekednek”, és ki tudtam mondani hittel: „Atyám legyen meg a Te akaratod”.

Nagyon megfogott az Eszter imája, az ahogy imádkozott az Úrhoz, hogy kitartó kell legyek az imában, soha nem adom fel még akkor is ha úgy érzem, hogy csalódtam Istenben. És az, hogy életem területén mindentől szabad kell legyek, ha valamitől még nem vagyok szabad, azért dícsérjem Istent, és legyek  hűséges Isten iránt.

Megvilágosodott benem, hogy igenis Isten erősebb mint a mi problémáink.

A keresztem az én bűneimnek a súlya és ezért zúgolódás nélkül szeretettel veszem fel minden nap és így akarom Jézust követni.

Nem kételkedem Isten igazságában, és elismerem, hogy egyedűl csak Isten segíthet és hittel és bizalommal és Isten szemszögével nézem a dolgokat amikor közbenjárok a megváltásra szoruló bűnösért.

 

Sz. Mária