Köszöntjük a BÚZAMAG KÖZÖSSÉG oldalán!

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Amikor először meghallottam, hogy Eszter-közbenjárás kurzusra kerül sor hamarosan, már akkor nagy vágy volt a szívemben, hogy részt vegyek rajta. A tanítások során felismertem, hogy a közbenjárásnak egy hasonló formáját már eddig is alkalmaztam, most viszont a kurzus néhány dologra jobban ráirányította a figyelmemet.

 

Felismertem, hogy a világban jelenlevő bűnök és zavaró események láttán-hallatán nem elmenekülni kell egy kellemesebb „gondolatvilágba”, nem szabad ezeket szándékosan figyelmen kívűl hagynom, hanem el kell fogadni őket tényként, és tenni kell azért, hogy azok megszűnjenek – ha gyakorlatban nem tudok semmit tenni, akkor imádkozni kell ezekért a helyzetekért.

Megtanultam azt is, hogy a közbenjárást addig kell folytatni amíg bizonyosságot nem kapunk a szívünkbe Istentől. Nem szabad abbahagyni, vagy végleg feladni azért, mert rövid időn belül nem történt semmi. Az is lehet, hogy amit kérünk, nem Isten szándéka szerint való, és ha nem kapjuk meg, nem szabad Isten ellen fordulnunk, vagy haragudjunk Rá, el kell fogadnunk, hogy ez az Ő terve.

Az angyalokról szóló tanítás volt rám nagy hatással. Mindig is tudtam, hogy az angyalok léteznek, vannak őrangyalok is, de most egészen új módon világosodott meg előttem az angyalok szerepe. Nagyon örültem, amikor megtudtam hogy szüntelenül vigyáz ránk a mellénk rendelt angyal, imáinkat az égbe viszi, testünk-lelkünk épségét óvja, és harcol értünk a kísértések idején az ellenseéggel szemben - azóta rendszeresen kérem az őrangyalom segítségét minden helyzetben.

Amikor a tulajdonképpeni közbenjáró imával töltöttünk el egy órát, úgy éreztem, hogy amikor Istennel vagyok, megszűnik az idő, és az az egy óra szinte csak néhány percnek tűnt. Érdekes módon azóta jobban vágyom az Istennel való személyes kapcsolatra is, hogy csak Vele kettesben töltsem az időt.

A film is ráébresztett arra, hogy az imának hatalmas ereje van, főleg a közösségben végzett imának. Arra is ráébresztett, hogy nem csak mindig másokkal történnek csodák, ezek az én életemben is megjelenhetnek, ha Isten azt úgy látja jónak, illetve én is megtapasztalhatom az ima hatalmas erejét, ha elég kitartó vagyok, és elmegyek a végsőkig, amíg bizonyosságot nem nyerek.

Nagyon hálás vagyok Istennek, hogy ott lehettem!

 

P. Ágnes