HÃrek
– Legutóbbi karácsonyi beszédét országos szinten meghatározó elektronikus médiumok is átvették, éspedig pozitÃv köntösben elemezték, még a "mi Ferenc pápánk" megjelölést is megkapta. Hogyan fogadta a hirtelen jött népszerűséget, és minek tudja be a tömegmédia érdeklÅ‘dését?
– Szerintem kicsit korábban kezdÅ‘dött ez a történet, hiszen már a tavaly szeptemberi, cigányságról szóló körlevelemmel is foglalkoztak különféle médiumok. Ferenc pápa rendszeresen hangsúlyozza, hogy olyan nyelven kell beszélnünk, amit megértenek azok, akikhez szólni akarunk. A hitünkbÅ‘l táplálkozó magatartásnak ott kell megnyilvánulnia, ahol élünk. Nagy kÃsértést jelent a papság számára, hogy az egyházi zsargont használjuk, anélkül, hogy reflektálnánk rá, vajon értik-e az emberek, amit mondunk. Jézus példabeszédei adhatnak mintát számunkra, hiszen az Å‘ történetei, gondolatai a mindennapi élményekbÅ‘l táplálkoznak. Ferenc pápa ugyancsak képszerűen beszél – azt, hogy "legyetek bárányszagúak", nagyon könnyű megérteni. Úgy gondolom, a média érdeklÅ‘dését az indokolja, hogy talán sikerült nekem is olyan nyelven megfogalmaznom a gondolataimat, amit mások megértenek. Ezzel együtt jót derültem az egyik ilyen cikk alatti hozzászóláson, amely szerint "jó, jó, de voltak a püspöknek vallásos kiszólásai is".
Bővebben: Elgettósodott az egyház - Beer Miklós püspök
De olvassuk el az Úr Jézus, személyesen hozzánk intézett HITELES oltalmazó szavait:
Bővebben: Óvakodjunk a "nagyfigyelmeztetés" olvasásától
XVI. Benedek beszéde a „Szentlélekben való megújulás" karizmatikus mozgalom tagjaihoz
Bővebben: „Szentlélekben való megújulás" találkozója Rómában
Joni Eareckson Tada a bibliai Jób mai modern változatához hasonlÃtható. A fogyatékkal élÅ‘k szószólója 17 éves korában sérült meg egy balesetben. Az elmúlt tÃz év során krónikus fájdalmakat élt át, miközben a szenvedés áldásainak szószólója és hangoztatója maradt. Most hatvanévesen kellett szembenéznie az emlÅ‘rákkal. A műtét után magabiztos hangvétellel és vidáman szólalt meg a Christianity Today-nek legutóbbi könyvérÅ‘l, melynek cÃme „A gyógyulás helye, küzdelem a fájdalom, a szenvedés misztériumával, és Isten szuverenitása" (David C. Cook, 2010). Ebben a könyvében vázolja a szenvedésrÅ‘l vallott teológiáját.
Hogyan változott meg a szenvedésről és a gyógyulásról alkotott véleményed, miután diagnosztizálták az emlőrákodat?
Bővebben: Több mint gyógyulás – Joni Eareckson Tada tapasztalatai
1. oldal / 3
- Első
- Előző
- 1
- 2
- 3
- Következő
- Utolsó