Jézus kurzuson vettem részt augusztus 14-19 között. Ezen a kurzuson megértettem, hogy az örök élet nem az, amit elképzeltem. Én úgy gondoltam eddig, hogy az én számomra soha el nem érhető, valahol messzire van tőlem. Itt megértettem, az örök élet megismerni Istent.

Az én Istenem egy végtelenül irgalmas és szerető Isten. Rájöttem néhány hibámra. Az Ő kegyelméből felismertem, az életben sokszor voltam embertársaimmal szemben türelmetlen. Egy ideig evangelizáltam és amikor láttam, semmi eredménye nincs a munkámnak, akkor otthagytam őket. Az én szerető Istenem szívemre helyezte azt az igét, hogy Ő a füstölgő mécsbelet nem oltja ki és a megroppant nádszálat nem töri össze.

Hét éve tértem meg, amikor elveszítettem a férjem. Maradtam a három gyermekemmel. Úgy gondoltam, ezek a gyermekek mostmár az enyémek és senki sem veheti el tőlem őket. Nem így történt. Isten őket is kérte, hogy adjam oda. A két nagyobbikat fájdalmak közepette odaadtam neki, nem ragaszkodtam hozzájuk többé. Van még egy lányom, akit semmiért oda nem tudtam volna adni örökre. Néha sikerült ideig-óráig odaadni az Úrnak, de az anyai ösztönöm erősebb volt az én hitemnél. Betegesen ragaszkodtam a lányomhoz. Úgy éreztem, Isten nem szeretheti jobban őt, mint a tulajdon édesanyja. Az Úr kegyelme, hogy ezen a kurzuson felismertem az én beteges ragaszkodásomat. Telefonon vallottam be a lányomnak, hogy ő elvesztette az én életemben az elsőbbségi jogot. Az én életemben Isten lett az első, és csak utána jön a lányom. Arra is rávezetett az Isten, hogy néha a beteges szeretetemmel és ragaszkodásommal fájdalmat okoztam neki. Ezért nyilvánosan bocsánatot kértem tőle. Megtapasztalni Istennek a szabadságát, leírni nincsenek szavak.

Minden testvéremnek ajánlom a Jézus kurzust és vallom, hogy elérhető az örök élet, ha közeledünk Isten felé és nagyra nyitjuk a szívünket.

Az én Biblia olvasásom eddig úgy történt, hogy elolvastam egyszer-kétszer egy részt, s ha nem értettem, csuktam össze. Az Úr megmutatta, hogy ha csak a felszínen maradok és nem evezek a mélyre, nem tudom megérteni az igét, ami nem más, mint maga Isten. Időt kell szakítsak rá, és hagynom, hogy az Úr elvezessen oda, ahol csak a szívemmel kell megértenem és nem a szavakkal.

Hála és dicsőség minden kegyelemért, amit kaptam ezen a kurzuson. Arra bíztatlak, ha lehetőséged van, ne hagyd ki ezt a kurzust.

B.K.