"Miért nem mondták ezt nekem korábban???" - ezt a kérdést forgattam magamban az első nap után. Aztán lassan kezdtek letisztázódni bennem a dolgok és rájöttem, hogy ezt korábban, fiatalabban nem érthettem volna meg. Azt hiszem, én voltam a legfiatalabb a résztvevők közül, de ez szerintem nem volt akadály, sőt, nem éreztem semmilyen kisebbségi érzést vagy hasonlókat.

Ugyanakkor hivatásomban is megerősödtem a hétvégén. Örültem annak is, hogy nem csupán fiatalokkal lehettem, hanem az idősebb korosztály is képviseltetve volt, így tanulhattam tőlük, elég sokat. Ami a kurzust magát illeti, hát nem is tudom, nagyon jó volt, és akkor enyhén fogalmaztam. Amikor először hallottam a Fülöp kurzusról és láttam az embereket egy hétvége alatt megváltozni, arra gondoltam, hogy ez valami nagyon komoly és mély dolog. Az utóbbi az túlhaladta elvárásaimat (ez nem rossz, sőt... ☺ ), de a komolyság az nem uralta a hétvégét és ennek örültem. Végre értelmet kaptak bennem ezek a szavak, hogy végtelen szeretet, megváltás, hit és megtérés. Már egy jó ideje hallom ezeket különböző helyeken, de nem mélyült el ez bennem, nem értettem a lényegét. Nagyon örülök, hogy végre értelmet nyertek ezek a szavak bennem. Köszönöm mindazoknak, akik szolgáltak, akik szervezték a kurzust, mert jó eszköznek bizonyultak az Úr kezében.  Az Úr áldjon meg mindenkit!!!

F. N


Igen, valóban érezni lehetett Isten jelenlétét a Fülöp kurzuson. Áldom az Úr jóságát, kegyelmét és végtelen szeretetét, mert megismerhettelek titeket, akik rengeteget segítettek, hogy megértsem Isten parancsait, a Szentírást. A Fülöp kurzuson megkaptam néhány kérdésemre a választ. Az Úr áldását kérem rátok, akik ekkora áldozatot hoztatok értünk, velünk voltatok, segítettetek ilyen szép módon megértetni életünk értelmét. Felemelő módszerrel, szemléltető eszközökkel magyaráztátok el Isten csodálatos, végtelen szeretetét, jóságát.

Áldjon meg az Úr!                                                                            

A. K


Valóban Isten külön kegyelme az, hogy valaki részt vegyen a Fülöp kurzuson. Nekem nagyban segített - úgy érzem - és a továbbiakban is segít, hogy közelebb kerültem Istenhez, mivel egyes fogalmakkal nem voltam tisztában, vagy esetleg nem értettem, hogy a közösségben mi miért történik.  Élmény volt számomra újból megtapasztalni a Szentlélek kiáradását. A közösség megtartó ereje: talán ez volt ami különlegesebben érintett.  

Rengeteg olyan Igét hallottam, amit be tudok építeni az eddigi megtapasztalt Isten élményeim közé, köré. Úgy érzem, hogy a Szentlélek kiáradása által kaptam egy jó pár indítót, ami hozzásegít, hogy én is ilyen kis Fülöp legyek környezetemben Istenhit nélkül vagy hamis Istenképpel élő emberek számára.
Isten országának építése a cél mindenképp.                                               

Cs. I


  Valaki úgy mutatta be a kurzust, hogy olyan, mint az első osztály, ha nem végzed el, nincs mire alapozni. Nagyon sok minden érthetőbbé vált, kézzelfoghatóan megtapasztaltam azt, hogy a Szentlélek ott volt közöttünk. Istennek hálát adok azért, hogy oda vezetett, es feltárta titkait. Sajnos betegség miatt (mindkét szülőm nagyon súlyos állapotban van és nagyon a hatása alatt vagyok) nem tudtam részt venni a szerdai programotokon, de lélekben próbáltam ott lenni. Kérlek, hogy imádkozzatok, hogy megerősödjek és ne szakadjak le a "csordától".               

B.P. Zs